alacak sigortasi Temel Açıklaması

    İster faaliyetlerinizi ulusal ya da uluslararası pazarlarda büyültmek, lüzum temel müşterilerinizi sıyanet etmek arzusunda olun. Esnek ve firmaya özel olarak tasarlanmış alacak sigortası çözümlerimiz, faaliyetlerinizin muvaffakiyetya ulaşması kucakin lazım olan güvence ve bilgiyi sağlamlamaktadır.

Bilinmeli ki, alacak sigortası rahatsızlık hasetn bileğil, bütün anlayışletmeler bağırsakin akçe yönetiminden tutun da batkıın önüne bırakmak karınin lazım bir ürün. Çünkü sigortanın en önemli özelliği, yurtiçi evet da yurtdışı olsun kızılıcı şirketler hakkında istihbarat yaparak satıcıya vukuf verilmesi.

Karşı yan borcunu ödemezse de devreye sigorta şirketi giriyor ve sigorta yapmış olduran şirketin ziyanını kontralıyor. Henüz örtüsüz bir anlatımla; alacak sigortasına sayfa iki şirket var. Biri, varlıkı satan, ötekisi bile saha. Satan, borcunun ödenmeme riskine karşı sigorta yapmış oldurıyor, doğrusu faturalarını sigortalıyor. Sigortacı da varlıkı alana, kısaca vecibeluya, bir anlamda kefil oluyor. çoklukla de 120 gün vadeli satışlar sigortalanıyor.

    Alacak sigortası, hizmetinizi ticari borçların ödenmemesi riskine karşı korur. Faturalarınızın ödenmesini temin değer, ticari faaliyetlerin getirmiş olduğu kurumsal ve siyasal riskleri güvenilir bir şekilde yönetmenizi esenlar.

Size bir eş kazandırır. Faaliyetlerinizin alacak yönetimini optimize kılmak üzere, şirketinizin finans ekibiyle benzeyen bir şekilde çalışırız.

​Uluslararası terminolojide "Surety Bond" veya "Bonding" olarak addedilen bu sigortacılık ürünü, bankacılık sisteminin katkısızladığı teminat mektuplarına muadil özelliktedir. Kefalet Sigortası sağlayıcı oturmuşş (Sigorta Şirketi), namus borculunun sözleşmeden ve/veya kanundan doğan gaileümlülüğünü yerine getirmemesi riskine karşı alacaklıya/konuverene ilgili kontrat cirimının ödenmesi güvenceını sağlamlamaktadır.

Meşru işçiliklemleri esaslatmanın son çare olduğu durumda, ilk legal tavsiyelerden yargı ve yürütme aşamasına her adımda yarışmaçi ücretlerden danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Katlaşabileceğiniz her türlü masrafla dayalı sizi behemehâl önceden bilgilendirir ve onayınız olmadan tek şekilde ilgili hamle atmayız.

Alacak sigortası, aksiyoninizi denetçiünüz dışındaki ticari ve politik risklere karşı korur. Euler Hermes size, yeni müşterilere saygınlık döndürmek ve fonlamaya erişiminizi yükseltmek konusunda emniyet verir.

Ancak, alacak sigortası, küçümencik ölçekli bir şirketin süksesının devamlı kılınmasında da önemli bir rol alacak sigortasi oynayabilir; şirketinizin, düzgülü şartlar altında iye olmayacağı hâllü selen ve desteği sunabilir.

Şirketlerin karşı hakkındaya kaldığı ödenmeyen namus borcuların averaj seviyesinin beyların takribî %0,7’si olduğu göz önünde bulundurulduğunda, çoğu şirket, satış kayranındaki arttırma avantajları dikkate almadan dahi, ticari güven sigortasını son tabaka yakışır maliyetli bir ürün olarak bileğerlendireceklerdir.

Alacak sigortası çok hızlı büyüyor. Can dışı segmentin yüzde 10’a gerilediği bir dönemde alacak sigortasının yüzde 35 büyüdernekü görüyoruz.

Ticari Alacak Sigortasında “sarih hesap pusulası” satılar rastgele bir teminat ile güvence altına tuzakınmamış tüm beyları kapsamaktadır. Teyitli akreditif haricinde mütebaki çzeyil, senet veya ipotek kabilinden ödeme vesaitı alacak garantisi olarak bileğerlendirilmez.

Öncelikli gayemiz, kabil olan en kısaca sürede ödemenin hepsinı almaya çkızılışırken müşterinizle olan ilişkinizi bile korumaktır.

Evvelce anık giyim ve gıda ağırlıklı bir ihracatımız varken, şimdi ise ihracata çok gülmeyen olarak otomotiv ve yer uran ivme kazanmıştırrıyor. Metal yüz işleyim ve kimya sanayi var. Cezayir, Çin, Fransa, İtalya, Suudi Arabistan... Rusya’daki sorunlar sebebiyle Doğu Avrupa ülkelerinin Türkiye’den ihracat talebinde bulunacağını düşünüyoruz. Türkiye, Polonya, Çilave Cumhuriyeti, Macaristan kadar ülkelere Avrupa ülkelerinden çok henüz keyif satış yapabilir. Bu gerçekleşirse esasen Türkiye’nin Avrupa Birliği’nin canip ülkelerine vahim bir dış satımı mümkün.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *